Nazywam się Sebastian Skrzecz

Jestem trenerem II klasy w boksie. Treningi prowadzę na terenie Warszawy, a przede wszystkim w swoim dobrze wyposażonym klubie (duże dwie sale do sportów walki z ringiem, 14 workami, a także przestronną siłownią), Akademia Walki na ulicy Kinowej 19.

Swoją przygodę z boksem, rozpocząłem już w dzieciństwie, jeżdżąc z moim ojcem Pawłem Skrzeczem (V-ce Mistrz Olimpijski Moskwa 1980r, V- ce Mistrz Świata Monachium 1984r, V-ce Mistrz Europy Tampere 1981, III miejsce Mistrzostwa Europy Warma 1979, 4- krotnym Mistrz Polski Seniorów w boksie), na zawody i zgrupowania sportowe. W wieku 14 lat rozpocząłem treningi jako zawodnik, jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce – WKS „Gwardia” Warszawa. Jako zawodnik tego klubu stoczyłem około 50 walk, sięgając po zwycięstwa w kilku turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, gdzie udało mi się zdobyć Puchar Polski, a także III miejsce, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Moim pierwszym trenerem był Zbyszek Raubo. Jako ciekawostkę dodam, że dwa tygodnie po tym, jak zapisałem się na boks, do tego samego trenera trafił Krzysztof „Diablo” Włodarczyk – aktualny zawodowy Mistrz Świata Federacji WBC. W tamtym czasie walczyliśmy w podobnych kategoriach wagowych, dlatego wielokrotnie sparowaliśmy razem, a nawet stoczyliśmy jedną oficjalna walkę, która zakończyła się remisem.

W 2003 roku po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego i zdobyciu tytułu „Instruktora Dyscypliny Boksu” rozpocząłem swoja prace, jako trener w macierzystym klubie WKS „Gwardia” Warszawa. Zajmowałem się juniorami, młodzieżowcami, a także pierwszą drużyna „Gwardii”, która w tamtym czasie startowała w rozgrywkach I ligi bokserskiej. Zostałem rzucony na głęboką wodę, gdyż zajmowałem się pierwszą drużyna „Gwardii” – to nie małe wyzwanie w tak młodym wieku (miałem wtedy 24 lata) i stażu trenerskim, ale doprowadziło to do szybkiego i profesjonalnego mojego rozwoju trenerskiego w boksie. Trenowałem i wychowałem wielu Mistrzów Polski, wszystkich kategorii wiekowych, od kadetów do seniorów. Do najbardziej znanych należą : dwóch obecnych pięściarzy zawodowych, trenujących w grupie Andrzeja Gmitruka – Norbert Dąbrowski i Maciej Sulęcki, Mariusz Wach – niedawny pretendent do tytułu zawodowego Mistrza Świata, o który przegrał z samym Witalijem Kliczko, moi wychowankowie, a obecnie jedni z najlepszych zawodników amatorskich, w swojej kategorii wagowej bracia Sylwester i Grzegorz Kozłowscy.

Oprócz wielu tytułów Mistrzów Polski, tych zawodników, Grzegorz Kozłowski, osiągnął wielki sukces dla Polskiego Bosku, zdobywając III miejsce w 2011 r. , na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Irlandii w wadze 52 kg., jego brat Sylwester po wygraniu dwóch walk , otarł się o medal, przegrywając jednym punktem 14-15, z zawodnikiem Szkocji. Jednak jedynym z moich największych dotychczasowych sukcesów, było wytrenowanie i doprowadzenie mojego zawodnika Łukasza Maszczyka, do zakwalifikowania się, na największe święto sportu, czyli Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 r. Nadmienię ,że jest to olbrzymie osiągnięcie, gdyż do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012r. ,nie zakwalifikował się żaden nasz reprezentant w męskim boksie. Łukasz Maszczyk wygrywając dwie walki doszedł do ćwierćfinału Igrzysk w Pekinie, gdzie w walce o medal , przegrał z zawodnikiem z Irlandii. Maszczyk obecnie jest bokserem zawodowym, stoczył 5 walk, 4 wygrał, jedną przegrał, po wspanialej walce, nagrodzonej mianem walki wieczoru z Krzysztofem „Skorpionem” Cieślakiem.

Cały czas chciałem się rozwijać sportowo, dlatego gdy doszedłem do wniosku ,że boks to za mało, w 2006 roku rozpocząłem treningi Muay Thai, które kontynuuje do dnia dzisiejszego. Stoczyłem nawet jedną walkę w K1, która jest do obejrzenia na YouTube.

Wytrenowałem w swojej karierze trenerskiej, wielu wspaniałych zawodników, reprezentantów naszego kraju, którzy niejednokrotnie, na najwyższym stopniu podium, słyszeli Mazurek Dąbrowskiego. Dlatego mogę także nauczyć Ciebie!!!. Pokazać tajniki , walki na pięści!!!. Zapraszam wszystkich chętnych każdy może się nauczyć boksu, potrzeba do tego tylko chęci i samo determinacji, nic więcej,wszystkim innym zajmę się ja!!! Dzięki mojej dużej wiedzy trenerskiej i latach praktyki, w krótkim czasie, zauważysz efekty swojej nauki i treningu bokserskiego. Jeżeli masz nadwagę , złe wyniki badań, złe samopoczucie, chcesz być bardziej pewny siebie, chodzić z podniesionym czołem, patrzeć innym prosto w oczy , umieć się bronić!

Przyjdź do mnie na trening boksu, a Twoje życie i zdrowie zmieni się pozytywnie o 180 stopni! Indywidualny trener boksu Sebastian Skrzecz zaprasza!